Nerezové výrobky, pozinkované mřížové rošty

Nerezové výrobky

Odvodňovací žlaby  z korozivzdorných ocelí jsou navržené pro odvod kapalin z nejrůznějších druhů podlah do kanalizačního systému. Vzhledem k vlastnostem použitých materiálů jsou maximálně vhodné a používají se zejména k odvodnění podlahových ploch v chemickém a potravinářském průmyslu, ve zdravotnictví, k odvodnění bazénů apod. Díky dokonalému vzhledu je možné je použít i pro designově náročná interiérová a exteriérová řešení.

Štěrbinové a krabicové odvodňovací žlaby z korozivzdorných ocelí se vyrábí v různých typizovaných rozměrových řadách a provedeních, se spádovaným dnem směrem k odtoku. Dle požadavků zákazníka je možné na zakázku vyrobit i žlaby pro nejrůznější atypická řešení odvodnění. Samozřejmostí je možnost výroby žlabů s okraji přizpůsobenými pro uložení do podlah s různými povrchy či možnost výroby žlabů pro vyšší zatížitelnost.

Kompletní systém liniového odvodnění se skládá z odvodňovacího žlabu, vhodně zvoleného odtoku a popř. krycího roštu.

Nerezove odvodnovaci zlaby

Pozinkované mřížové rošty

Mřížové rošty jsou nosné prvky, plošně formované s mnoha průchozími otvory v pravidelném uspořádání. Skládají se ze svisle, paralelně uspořádaných nosných profilů, které jsou překříženy výplňovými profily. Vnější ukončení tvoří obvodový lem. Existuje celá řada druhů roštů. Rošty typu P (lisované)- určené pro jednoduchá a esteticky dokonalá průmyslová řešení, rošty typu SP (odporově svařovaná) pro rychlá a cenově nenáročná řešení nebo také nerezové rošty hojně využívané v gastronomii.

Použití

Schodišťové galerie, pracovní plošiny, fantazii projektantů a stavebníků se při použití mřížových roštů nekladou (téměř) žádné hranice. Jejich transparentní vzhled propůjčuje stavbám nezaměnitelný profil. Mřížové rošty nabízí nespočetné kompoziční prostory, nechávají prostor pro estetiku a přesvědčují svými početnými možnostmi kombinace s jinými materiály.

Mřížové rošty jsou univerzálně použitelné. Najdete je v průmyslových stavbách, veřejných a soukromých objektech a v zemědělství. Ke klasickým oblastem použití ve vnitřní architektuře patří kryty vzduchových šachet, topení nebo otvorů klimatizačních zařízení.