Pro dotazy volejte: +420 541 321 032

Filcoten

Liniové odvodnění – nová dimenze

Závody BG-Graspointner vyrábějí již od svého založení roku 1963 betonové výrobky, v největší míře jsou to odvodňovací žlaby, prefabrikáty pro železnice a silniční prefabrikáty. BG odvodňovací žlaby ze zvlhčeného cementového betonu se vyznačují svojí masivností, pevností a mnohotvárnými možnostmi použití. Proto produkce BG Graspointner dosáhla během několika let v oblasti inženýrských staveb, zejména u liniového odvodnění pro těžký provoz, vůdčího postavení na domácím trhu v Rakousku  a mohla se dále rozvíjet do ostatních zemí Evropy. Liniové odvodnění např. u rodinných domů, zahradních ploch a staveb podobného charakteru , kde není pro žlabový prvek rozhodujícím kritériem vysoká zatížitelnost nebo odolnost, měly doposud tyto betónové žlaby určité nevýhody v podobě vysoké hmotnosti, která se na základě vlastností klasického betonu nedá redukovat. Žlaby z ostatních materiálů , jako např. polymerbeton nebo umělá hmota,dosud dominovaly v  nižších třídách zatížení .

V roce 2000 přišel Friedrich Graspointner s vizí , vyrábět a prodávat odvodňovací žlaby, které by spojily výhody klasických betónových žlabů , jako např. pevnost a stabilitu s výhodami polymerbetonových žlabů, tedy nízkou hmotnost a menší rozměry.

V roce 2002 upoutal pozornost Friedricha Graspointnera odborný článek popisující výrobní postup, který mohl proměnit jeho přání ve skutečnost.

Těsná spolupráce se specialisty a intenzivní vývoj dali vzniknout něčemu novému, lehké odvodňovací prvky z vláknobetonu, které se začaly vyrábět v plně  automatizovaném provozu

Revoluční vývoj, který Vám přináší skutečné výhody.

FILCOTEN light mini
Naprosto lehký ale maximálně pevný, 3 rozdílné typy roštů.

FILCOTEN light
Naprosto lehký ale maximálně pevný, 3 rozdílné typy roštů.

FILCOTEN tec mini
Tělo žlabu z vláknobetonového materiálu FILCOTEN se zabudovanou pozinkovanou hranou.

FILCOTEN tec
Tělo žlabu z vláknobetonového materiálu FILCOTEN se zabudovanou pozinkovanou hranou.

FILCOTEN pro mini
Díky masivnější konstrukci těla vláknobetonového žlabu FILCOTEN pro se zabetonovanými masivními zárubněmi z pozinkované oceli nebo nerezu je i při enormě lehké hmotnosti prvku možné zatížení do třídy E 600kN. Odolný, ale lehký betonový žlab.

FILCOTEN pro
Vláknobetonové tělo žlabu FILCOTEN se zabetonovanými pozinkovanými nebo nerezovými zárubněmi. Speciální materiál FILCOTEN umožňuje vyšší pevnost v tlaku a ohybu při velmi nízké hmotnosti odvodňovacího žlabu.

FILCOTEN green
FILCOTEN green filtruje organické a anorganické nečistoty ze srážkových vod předtím, než znovu vstoupí do koloběhu vody přes vsak nebo kanalizaci.

Napište nám

O nás

Společnost Dubar byla založena v roce 1996. Od té doby se zabývá převážně obchodní činností. V roce 1998 jsme se zaměřili na obchod se stavebními a odvodňovacími prvky. V současné době patříme mezi významné dodavatele výrobků od firmy ACO, Glynwed, Hauraton, Hydro BG, MEA a další.

Kontakt

Dubar s.r.o.
tel.: +420 541 321 032
e-mail: info@dubar.cz
IČ: 25317547

Adresa:
Kulkova 8
615 00
Brno