Pro dotazy volejte: +420 541 321 032

ACO Čerpací zařízení

Čerpací zařízení fungují mimo jiné také jako prvky aktivní ochrany proti zpětnému vzdutí, které přečerpávají odpadní vodu do kanalizace přes smyčku na výtlačném potrubí, která je vedena až nad úrovní zpětného vzdutí. Tím je ohrožené místo chráněno proti vnikání vzduté vody. ACO dodává prvky aktivní ochrany v plastovém nebo nerezovém provedení, s jedním nebo dvěma čerpadly.

Důležité skutečnosti, které je nutné vzít v úvahu při výběru správného zařízení:

 • aktivní ochranu proti zpětnému vzdutí je možné použít pro odvodnění prostor, které leží nad i pod úrovní kanalizace
 • v případě zpětného vzdutí z kanalizace je možné odtok během zpětného vzdutí dále používat
 • aktivní ochrana se zpravidla používá pro ochranu vyšších materiálních hodnot

Princip funkce a použití

Rozdělení čerpacích zařízení:

Podle odtékající odpadní vody (resp. vhodnosti použití) je možné čerpací zařízení rozdělit do dvou základních skupin:

 • pro odpadní vody bez fekálií (šedá voda)
  • SINKAMAT®-S/Z/K – Malé přečerpávací zařízení pro umístění na/pod podlahu. Je vhodné zvláště pro objekty instalované ve sklepě, jako jsou např. sprchy, pračky, umyvadla. Jsou k dostání z plastu (materiál PE; vyrobeno rotačním odléváním) nebo nerezové oceli (materiál 1.4301) a v několika typových provedeních.
  • MULI®-MINI - Malé přečerpávací zařízení pro umístění na podlahu. Je vhodné zvláště k instalaci za odlučovač tuků do NS4 (s použitím bublinkového provzdušnění) nebo v prádelnách, hromadných sprchách a suterénech. Sběrná jímka je vyrobena z kvalitního polyethylenu jako odlitek o celkovém objemu 190 l. Zařízení je dodáváno s jedním nebo dvěmi ponornými čerpadly.
 • pro odpadní vody obsahující fekálie (černá voda)
  • MULI®-STAR MDP1 a MWP1 – Kompaktní a výkonné zařízení k instalaci na podlahu, vhodné pro použití zajména v rodinných domech jako účinná ochrana proti zpětnému vzdutí nebo pro přečerpávání vody od nízko položených objektů (WC, koupelen) do výše položené kanalizace. Sběrná jímka je vyrobena z kvalitního polyethylenu jako odlitek o celkovém objemu 60 l. Zařízení je vybaveno jedním čerpadlem s nízkou hlučností a otevřeným oběžným kolem.
  • MULI®-STAR DDP 1/2 – Přečerpávací zařízení pro umístění na podlahu. Vhodné zvláště k instalaci za odlučovač tuků do NS15 (s použitím bublinkového provzdušnění) nebo v komerčních prostorách jako jsou např. administrativní budovy, hotely, nemocnice a bytové domy. Sběrná jímka je vyrobena z kvalitního polyethylenu jako odlitek o celkovém objemu 150 l nebo 300 l. Zařízení je vybaveno dvěmi čerpadly s vysokým výkonem.
  • MULI®-Pro-PE-K duo - Výkonné přečerpávací zařízení k instalaci na podlahu ve větších bytových domech a menších komerčních objektech s velkým množstvím odpadní vody. Zejména vhodné k instalaci za odlučovač tuků do NS20 a v objektech s dlouhým tlakovým vedením a výškovými rozdíly. Sběrná jímka je vyrobena z kvalitního polyethylenu jako odlitek o celkovém objemu 520 l. Zařízení je dodáváno se dvěmi instalovanými čerpadly s širokou výkonnostní škálou od 1,5 kW až do 7,5 kW a kanálovým oběžným kolem.
  • MULI®-Pro-PE-V duo - Výkonné přečerpávací zařízení k instalaci na podlahu ve větších bytových domech a menších komerčních objektech s velkým množstvím odpadní vody. Zejména vhodné k instalaci za odlučovač tuků do NS15 a všude tam, kde se v odpadní vodě vyskytují dlouhá vlákna. Sběrná jímka je vyrobena z kvalitního polyethylenu jako odlitek o celkovém objemu 520 l. Zařízení je dodáváno se dvěmi instalovanými čerpadly s výkonnostní škálou od 1,5 kW až do 4,0 kW a výřivým oběžným kolem.

Snímání hladin u všech čerpacích zařízení MULI® je penumatické; pomocí Pitotovy trubice. Tento způsob spínání je bezpečnější než plovákové, které se může zanést nečistotami a tak se snížit jeho funkce. Pro ještě vyšší spolehlivost je možné pneumatické snímání doplnit o jemné bublinkové provzdušňování, které zamezí možným usazeninám na měřícím válci. Toto doporučujeme zejména, pokud je zařízení použito za odlučovačem tuků.

Napište nám

O nás

Společnost Dubar byla založena v roce 1996. Od té doby se zabývá převážně obchodní činností. V roce 1998 jsme se zaměřili na obchod se stavebními a odvodňovacími prvky. V současné době patříme mezi významné dodavatele výrobků od firmy ACO, Glynwed, Hauraton, Hydro BG, MEA a další.

Kontakt

Dubar s.r.o.
tel.: +420 541 321 032
e-mail: info@dubar.cz
IČ: 25317547

Adresa:
Kulkova 8
615 00
Brno